وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

مرکز رصد فرهنگی به بالندگی رسیده است

هشتصد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سالن غدیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
ششمین جلسۀ کارگروه رصد فرهنگی کشور با هدف ارائۀ آخرین گزارش‌ها و فعالیت‌‌های مرکز رصد فرهنگی کشور و نیز بررسی تعهدات نهادهای رصدی کشور در حوزۀ فرهنگ و اشتراک داده‌های فرهنگی در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد. در این جلسه طرح سه مرحله‌ای اشتراک‌گذاری داده‌های فرهنگی به تصویب رسید.

رونمایی از گزارش مرکز رصد فرهنگی کشور در خوی

خوی پس از زلزله: روایت مردم‌نگارانه

گزارش رصد فرهنگی زلزلۀ خوی با عنوان «خوی پس از زلزله، روایت مردم‌نگارانه» با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان غربی، فرماندار و امام جمعه خوی و مدیر اجرایی مرکز رصد فرهنگی کشور در شهرستان زلزله‌زده‌ خوی رونمایی شد.

با حکم دبیر کارگروه رصد فرهنگی کشور؛

مدیر اجرایی مرکز رصد فرهنگی کشور منصوب شد

رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و دبیر کارگروه رصد فرهنگی کشور در حکمی، محمد اصغری را به‌عنوان «مدیر اجرایی» مرکز رصد فرهنگی کشور منصوب کرد.
مرکز بررسی‌های استراتژیک نشستی تخصصی را با هدف شناسایی چالش‌های موجود در حوزۀ حجاب با حضور تعدادی از متخصصان و سیاست‌گذاران و با عنوان «حجاب: آسیب‌شناسی سیاست‌های گذشته، نگاهی به آینده» در تیرماه 1393 برگزار نموده است که گزارش آن در ادامه می‌آید.

گزارش جلسۀ پنجم کارگروه رصد فرهنگی کشور

بینش و روش در رصد فرهنگی

جلسۀ پنجم کارگروه رصد فرهنگی کشور چهارشنبه 9 خرداد 1401 در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و جزئیات چگونگی فعالیت مرکز رصد فرهنگی به عنوان بازوی علمی و اجرایی کارگروه رصد فرهنگی بحث و بررسی شد.

گزارش نشست علمی اول مرکز رصد فرهنگی کشور

الزامات تأسیس و توسعۀ مرکز داده‌های فرهنگی کشور

در تاریخ 11 اسفند 1400 نشستی تخصصی با حضور حسین میرزایی (مشاور و مدرس حوزه دولت الکترونیک)، کرم حبیب‌پور گتابی (عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه خوارزمی)، جعفر تنها (هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز) و سیدمسعود حسینی گهر (مسئول IT مرکز رصد فرهنگی) به صورت آنلاین برگزار شد که گزارش مشروح این نشست ارائه می‌شود.