• شماره گزارش: 284081
  • دوشنبه 9 آبان 1401
  • 117

پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ جهان

اینفوگرافی زیر پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ جهان تا سال 2019 را نشان می‌دهد که سایت نمافر آن را طراحی و منتشر کرده است.

نمودار زیر در ظاهر این را نشان می‌دهد که ملکه یخی و خواهرش پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ بودند تا اینکه شیرشاه بعد از ۲۵ سال بازگشت و تاج شاهی‌اش را پس گرفت. باشگاه انیمیشن‌های میلیاردی ۱۰ عضو دارد. این ۱۰ انیمیشن نزدیک به ۱۳ میلیارد دلار در مجموع فروش داشته‌اند. تورم*، نکته‌ای است که در این نمودار بررسی نشده است.

دیزنی اولین پویانمایی بلند خود را با نام «سفیدبرفی و هفت کوتوله» در سال ۱۹۳۷ ساخت. نام صنعت انیمیشن در دنیا با نام انیمیشن «سفید برفی و هفت کوتوله» گره خورده است. روتی تامپسون، ملقب به اسطوره دیزنی، این انیمیشن را ساخت. برای ساخت این انیمیشن ۱ میلیون دلار در آن سال‌ها هزینه شد. این پویانمای بلند در سال ۱۹۳۷ بیش از ۴۰۰ میلیون دلار فروخت.

با احتساب تورم در سال‌های مختلف، فروش انیمیشن‌ها مقدار متفاوتی خواهد داشت. این رقم با دلار امروز بیش از ۷ میلیارد دلار می‌شود. ۷ میلیارد دلار یعنی بیش از نیمی از فروش ۱۰ کارتون پرفروش تاریخ. پس پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ شیرشاه نیست و سلطنت سفیدبرفی بعد از ۸۰ سال هنوز ادامه دارد. اولین پویانمایی بلند تاریخ همچنان پرفروش‌ترین در همه ادوار است.

* برای اندازه‌گیری تأثیر تورم، از محاسبه‌گر تورم بانک‌های آمریکایی استفاده شد.

منبع:the-numbers.com

*جهت دیدن تصاویر در سایز بزرگ روی آن ها کلیک کنید.

284081

اینفوگرافی

انیمیشن